Tığla örme bere ve atkı yapılışı anlatımı

Tığla örme bere ve atkı yapılışı anlatımı

Tığ işi bere ve atkı nasıl yapılır, bere ve atkı  yapılışı, bere ve atkı  yapımı.

Bu güzel bere ve atkı örneği yapılışı açıklamalı olarak paylaştım. Tığ işi bere ve atkı  nasıl yapılır diye merak edenler kolaylıkla yapabilirler.

Sitemizde daha farklı örgü modelleri ve örgü yapılışları için arama yapabilir ve diğer konularımızdanda faydalanabilirsiniz sizlere daha önce ki konumda da tığ işi bere yapılışı  paylaşmıştım şimdi ise Tığ işi bere ve atkı yapılışı anlatımı na geçiyorum

Atkı yapılışı:

Kahverengi iple 5 zincir çekip kapatın. 1 sık iğne, 2 trabzan, 1 sık iğne işlemini 4 defa tekrar ederek 4 yaprak yapın. 2 zincir çekip çiçeğin arkasına batın. 4 zincir çekerek 4 adet yuva oluşturun.Her bir yuvaya 3 trabzan, 3 zincir 3 trabzan yapın. Aralarda 4 zincir çekin. Üst sırda krem renk iple zincirler 4 adet trabzan yaparak aralarda 5 zincir çekin, köşelerde aynı yere 2 defa 4 trabzon yapın.Üzerine turkuvaz renkte 3 sıra file örün. 6 adet motif örüp birleştirin.
Bere yapılışı:
3 numara tığ ile 5 zincir çekip kapatın. İçine 10 adet trabzan yapın. Her sırada belirli aralıklarla arttırarak, 10 sıra örün, 5 sıra eksilterek örün. Krem renkle 3 sıra trabzan örün. Kenarına kahverengi kurdele geçirin.

Bir cevap yazın