Tilki Modelli Çocuk Beresi Yapılışı

Tilki Modelli Çocuk Beresi Yapılışı

Örgü ören hanımlar sürekli farklı modeller ararlar. Çocuk bere modelleri sitemizde çokca bulunmaktadır. Tığ işi bere modelleri sıkça rastladığımız örgü modelleridir. Baykuşlu bere , ayıcık modelleri bere , kulaklı bere modelleri sitemizde yapılışları ile birlikte bulunmaktadır.

Ayrıca farklı tığ işi bere modelleri için yine sitemizin örgü bere modelleri ve yapılışları kategorisine göz atabilirsiniz. Bu kategori içinde örgü bere modellerini ve örgü bere yapılışlarını bulacaksınız. Bebek bereleri ve bayan – erkek bere modelleri bulunmaktadır.

Tilkili çocuk beresi  yapılışı malzemeler

  • Turuncu , beyaz ve koyu gri renkli iplik
  • 4 mm ve 5 mm tığ
  • Makas
  • İğne
  • İplik

Sihirli halka içine 3 zincir ile başlayalım ve yanından devam ederek 11 trabzan yapalım. Bir sonraki turda her ilmeğe 2 kez batarak trabzan ( dolgu) sayısını 24 e çıkartalım. 3.turda 1 ör 1 artır ile sayıyı 36 trabzan yapalım. Ve sonraki turda ise 2 ör 1 artır ile 48 trabzan yapalım. Artırmalara devam ederek 3 ör 1 artır (48), 4 ör 1 artır (54), 5 ör 1 artır (60) , 6 ör 1 artır ( 66) , 7 ör 1 artır ( 72) trabzan yapalım. Bir sonraki turda yine tur başına 3 zincir ile başlayalım. 2 ilmeği birlikte örerek eksiltme yapalım.

9. tur : Devam ederek 9 trabzan yapalım. Şimdi 2 kez sırası ile aynı yere 3 trabzan, 9 trabzan, 1 eksilt, 1 trabzan, 1 eksilt, 9 trabzan yapalım. Devam ederek aynı yere 3 trabzan, 9 trabzan, 1 eksilt ile turu tamamlayalım. ( 72). 2 tur aynı şekilde örmeye devem edelim.

2 tur 9. turu tekrar ederek örüyoruz. Fakat 3. azalmadan sonra beyaza geçiyoruz. 2 turu tamamladıktan sonra aynı beyaz renkli iple devam ederek tur boyunca sık iğne yapıyoruz. Artırma yaptığımız kısımlarda aynı yere 1 sık iğne, 1 zincir , 1 sık iğne yapıyoruz.

Kulaklar için 10 zincir çekerek başlıyoruz. Her ilmeğin üzerine sık iğne yapıyoruz. Daha sonra kenar kısımlardan eksiltme yaparak 1 sık iğneye kadar iniyoruz. Ördüğümüz üçgenin etrafına turuncu renk ile sık iğne örüyoruz. Ve kafa üzerine dikiyoruz.

Gözler ve burun için gri renkli iplikle sihirli halka içine 6 sık iğne yapıyoruz. Bir sonraki turda her ilmeğe 2 kez batarak 12 sık iğne yapıyoruz. Şapka üzerine dikip bitiriyoruz.

Karışık gibi gelmiş olabilir. Ama resmi incelediğinizde ve tığı, ipi elinize alıp örmeye başladığınızda ne kadar kolay olduğunu göreceksiniz.

Bir cevap yazın