Tulum Bebek Battaniyesi Yapılışı

Evet havalar birden ısındı. Dün Ankara soğuktu ama bugünse çok sıcak. Örgüye yaz aylarında biraz ara veriliyor. Ama örgüden vazgeçemeyenler için çok güzel örgü tulum battaniye yapımı var. Kışa hazırlık için güzel bir fikir. Kış aylarında torun sahibi olacak anneanneler, babaanneler şimdiden örebilirler.

Tulum battaniye yapılışı sıcacık tutacaktır. Yine sizlerle paylaştığımız örgü modellerini torunlarınıza sevdiklerinize yapabilirsiniz. Sayfamızda birbirinden güzel bebek battaniyesi bulabilirsiniz.

Örgü modelleri ve bu modellerin yapılışlarını paylaştığımız sitemizde bunun gibi özenle hazırlanmış çokça konu bulacaksınız. Farklı başlıkları da ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz. Mutlaka ilginizi çekecek örgü modelleri yapılışları bulacaksınız.

Son moda örgü modelleri ve yapılışları , dantel modelleri, dikiş nakış ile ilgili el işleri, örgü modelleri ayrıntılı anlatımlı , resimli anlatımlı örgü modelleri bizim sitemizde. Güncel örgü modellerini takip ediyoruz ve sizler için sürekli araştırıyoruz.

Örgü Tulum Battaniye Nasıl Yapılır?

Malzemeler

  • Pamuklu iplik
  • 4.5 mm şiş
  • İğne
  • 10 adet düğme

Örgü aşağıdan yukarı doğru örerek başlanıyor. Önce şişe 25 ilmek atarak başlayalım. 3 – 4 sıra düz örgü ördükten sonra yan kısımlardan 3 er ilmek artıralım. Daha sonra kenar kısımlardan 2 şer ilmek artırma yapalım. İlmek sayısı 53 olacak.

53 ilmek olduktan sonra her 4 satırda bir kenar kısımlardan 2 ilmek artırma daha yapalım. 5 kez. Bu aşamadan sonra 13 cm olacak şekilde artırma yapmadan örmeye devam edelim.

Resimde gördüğünüz gibi örmeye devam ederken aralara haroşa örgü modeli ekleyip model yapalım. Örgünün boyu 32 – 33 cm olduktan sonra kenar kısımlardan 6 ilmek keselim.

Şimdi resimde gördüğünüz gibi 8 döngü olarak şekilde bir 2 li sıra haroşa, bir 4 lü haroşa yapalım.

Şimdi yine 8 kez kenar kısımlardan 1 er ilmek keserek örmeye devam edelim.

3 cm olacak şekilde ördükten sonra yine 13 kez 1 sağdan 1 soldan eksiltme yaparak devam edelim. 20 ilmek kalacak. İlmekleri kesip bitirelim.

Aşağıda resimde gördüğünüz gibi 30 ilmek ile başlayıp haroşa ile 4 sıra örelim. Daha sonra 4 kez kenar kısımlardan 1 er ilmek artırma yaparak örmeye devam edelim. Resimdeki gibi örmeye devam edelim. 2 parça örüp alt resimde görüldüğü gibi montaj edelim.

Resimde gördüğünüz gibi 7 ilmek 32 cm olacak şekilde haroşa örelim. 2 parçasında aralarında 4-5 cm boşluk bırakarak düğme için ilik deliği bırakalım.

17 ilmek ile başlayıp resimdeki gibi örelim.

 

 

Kapüşon için resimdeki gibi örüp tüm parçaları birleştirelim.

Tüm parçalar bir araya geldiğinde örgü uyku tulum modelleri anlatımlı muhteşem oluyor. Sevdiğiniz renklerden örebilirsiniz. Üzerini istediğiniz aksesuarla süsleyebilirsiniz.

Sitemizde farklı konuları da ziyaret etmek isterseniz ana sayfada bulunan kategori bölümünden istediğiniz kategoriye tıklayarak ilgilendiğiniz konularla ilgili görsel ve anlatımlara ulaşabilirsiniz. Sizlere özenle hazırladığımız örgü modelleri ve yapılışlarını evde yaptıktan sonra bizlere resimlerini gönderirseniz yayınlamaktan mutluluk duyarız

2 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir