Tunus İşi Bebek Battaniyesi Modelleri

Tunus işi bebek battaniyesi modelleri

Tunus işi  ucu kancalı bir şiş ile yapılan tek şiş ile örülen bir örgü tekniğidir. Yüncünüze sorun tunus işi şiş derseniz size verirler. Tığa benziyor ama şiş büyüklüğünde.

Tunus işi zincir çekerek başlar. ne örecekseniz ona uygun uzunlukta zincir çekin ve tunus işi tekniği ile ilgili sitemizde bulunan konuyu ziyaret edin. sonrasında renkleri belirlemek . Tunus işi battaniye modelleri aşağıdadır.

bir bölümü pıtırcık yapılmış. bir bölümü düz işlenmiş. üzerine hazır kumaştan yapılan çilek dikilmiş. bu kareleri ister 20 ister 30 zincir yaparak oluşturabilirsiniz.

tunus işi erkek bebek battaniyesi modeli burada da şemalı desenler ile onlara bakarak yapılan renkli ve bu renklerden desen oluşan tunus işi erkek bebek battaniyesi. bu tarz battaniyeler etamin gibi üstüne işlenerek de yapılabilir.

popcorn tekniği ile yapılmış bebek battaniyesi. Sitemizde daha önce popcorn battaniye yapılışını anlatmıştık. Oradan faydalanarak siz de bu güzel battaniyeden yapabilirsiniz.

sitemizde sıralı baklava tekniği anlatılmıştır. arama butonuna sıralı baklava yazarsanız ya da örgü bebek battaniyesi kategorisine tıklarsanız bebek battaniyesi yapılışlarını bulacaksınız. Orada sıralı baklava tekniği anlatılmıştır.

İki renk tunus işi kare motifli battaniye yapılışı , bu modelden yelek yada kazak da yapılabilir. dikdörtgenin kısa dik kenarlarını üst sıradan aşağı batarak ve zincirle çıkarak yapıyoruz.

tığ işi desenler işlenmiş ve battaniye üzerine dikilmiş. Popcorn tekniği ile de kareler oluşturulmuş.

tunus işi  pıtırcıklı kabartmalı ya da popcorn battaniye deniyor bu şekilde yapabilirsiniz bunları.

Bir cevap yazın