Tunus işi Boncuk İşleme Tekniği ile Desenli Çanta Yapılışı

Boncuk işleme tekniği ile tunus işi örgü tekniğini kullanarak desenli boncuk örme çantalar nasıl yapılır resimli anlatımı ile göreceksiniz. Şimdi sizlere yapılan çantalardan örnek resimler sunacağız. Ve bu çantalar nasıl yapılıyor resimli anlatımlar vereceğiz. Boncuklu tablet kılıfı , makyaj çantası yapımı ve daha bir çok yerde kullanılabilen boncuk işi ile örgü çanta yapımı öğreneceğiz.

Tunus örgü yöntemi ile boncuk işleme çanta yapılışı ve bu çantalara desen verme nasıl yapılır , desen şablonları da vereceğiz. Boncuklu çanta yapılışı nı telefon kılıfı olark da yapabilirsiniz. Tablet kılıfı desenli boncuklu tablet çantası örülüünü göreceğiz şimdi. Bir noktada hata oldu ve boncuk geçirmeniz gerekli ipe nasıl aradan boncuk geçireceksiniz o tekniği de resimli olarak bulacaksınıoz. Yapmak isteyenlere kolay gelsin.

İplik numarası 10 , tunus tığı numarası 2 , boncuk 2.5mm . Naylon sizim ip alınır ve  çok küçük olmayan boncuk alınır. ipe boncuklar geçirilir. Resimdeki şablonda 9 adet boncuktan oluşan bir desenimiz var ve bunu uygulayacağız.

tığımızla bol zincir çekiyoruz 10 adet ve buradan 9 ilmek oluşturuyoruz. ve 1 sıra tunus işi örgü tekniği ile örüyoruz.

Daha sonra boncuklarla örmeye başlıyoruz.

Boncuklar örgünün hep aynı tarafında kalacak buna dikkat etmelisiniz. Bununla çok güzel şeyler yapabilrisiniz. Daha büyük desenler ile çanta yapabilirsiniz. Ya da dekoratif örgü modellerinden yapabilirsiniz.

Büyük desenleri de aynı şekilde yapacağız. boncukları sayarak renklerine göre sırasıyla ipe geçirmeliyiz. bunu yaparken şablon okuma işini sürekli soldan sağa doğru yapacağız çünkü örerken sürekli her bir sırada soldan sağa doğru ilerliyoruz.

İplik kesip boncuk eklemeniz gerektiğinde ya da kalın bir ipe ince iğne ve ip ile boncuk geçirme tekniğini de paylaşalım. resimleri takip eidn :

Boncuk örgü tekniği ile güzel işler yapabilirsiniz.

 

Kaynak:http://www.perchica.ru/post318775290/

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın