Üç Boyutlu Kare Motif Battaniye Nasıl Yapılır?

Örgü modelleri ve bu modellerin yapılışlarını paylaştığımız sitemizde bunun gibi özenle hazırlanmış çokça konu bulacaksınız. Farklı başlıkları da ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz.

3 boyutlu örgü modelleri her zaman ilgimi çekmiştir. Üç boyutlu battaniyeye bakıldığında bir derinliği oluyor. Üç boyutlu battaniye ayrıntılı yapılışı anlatımı konumuzda bulabilirsiniz. 3 boyutlu kare motif battaniye farklı renklerle yapılabilir. Renklerin açık koyu dizilimine dikkat edilerek kombinleyebilirsiniz.

Mutlaka ilginizi çekecek örgü modelleri yapılışları bulacaksınız. Son moda örgü modelleri ve yapılışları bizim sitemizde. Güncel örgü modellerini takip ediyoruz ve sizler için sürekli araştırıyoruz. İyi seyirler.

Renkli Kare Bebek Battaniyesi Nasıl Yapılır?

Bebek battaniye ölçüleri genelde 90 x 90 ölçülerinde yapılır. Ama siz istediğinize göre ölçüleri büyütebilir veya küçültebilirsiniz. Modelin nasıl yapıldığına dair sizlere önce şemasını vermek istiyorum.

1.tur : Sihirli halka içine 3 zincir çekerek başlayalım. Yanına 2 trabzan yapalım. 3 zincir çekip aynı yere 3 trabzan daha yapalım. Bu işlemi 2 kez daha tekrar edelim. 4 yuva olacak.

2.tur : Aynı renk iple devam edelim. 3 zincir çekip diğer yuvaya atlayalım. 3 trabzan yapalım. 3 zincir çekip aynı yere 3 trabzan daha yapalım. Bir sonraki yuvaya atlayıp aynı işlemleri tekrar edelim.

3.tur : İpliğin rengini değiştirelim. Herhangi bir yuvadan başlayarak ipimizi sabitleyelim. 3 zincir çekip yanına 2 trabzan yapalım. Diğer trabzanların arasına atlayıp aynı yere 3 trabzan yapalım. Sonra diğer yuvaya atlayıp 3 trabzan yapalım. 3 zincir çekip aynı yere 3 trabzan daha yapalım. Bir sonraki araya 3 trabzan, sonraki araya 3 trabzsan yapalım. 3 zincir çekip dönelim ve aynı işlemleri tekrar edelim.

4.tur : İpliğin rengini değiştirelim. Aynı işlemleri şemadaki gibi yapıyoruz. Bu turda 2 kenar örünce dönmüyoruz. Tam 4 kenarı örüp bitiriyoruz.

Örnek teknik olarak bu şekilde yapılıyor. 2 kenar örüp dönme kısmını 2 -3 tekrar daha yapabilirsiniz.

Renk kombinasyonlarını istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz.

Ve motifleri birbirine ekleyerek battaniye modelleri yapabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir