V Yaka Nasıl Örülür?

V Yaka Nasıl Örülür?

Süveter yaparken en çok zorlandığımız kısım yaka kesimi nasıl yapılacak.. V yaka mı yapsam,  yuvarlak yaka mı yapsam yoksa direk kare yaka kessek kolayca yaka kesimini yapıp bitirsem.. Örgüye ilk başladığımda burada takılıyordum. V yaka yapsam bile sonrasında ilmek alıp örmek de ayrı teknikler gerektiriyor. Gibi gelirdi bana.. Aslında çok ufak bir püf noktası var.

Örgü modelleri ve bu modellerin yapılışlarını paylaştığımız sitemizde bunun gibi özenle hazırlanmış çokça konu bulacaksınız. Farklı başlıkları da ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz. Mutlaka ilginizi çekecek örgü modelleri yapılışları bulacaksınız. Son moda örgü modelleri ve yapılışları , dantel modelleri, dikiş nakış ile ilgili el işleri, örgü modelleri ayrıntılı anlatımlı , resimli anlatımlı örgü modelleri bizim sitemizde. Güncel örgü modellerini takip ediyoruz ve sizler için sürekli araştırıyoruz.

V yakanın yapılışını resimlerle ve anlatımlarla net bir şekilde göreceksiniz. Örgüye yeni başlayan birisi bile bu resimlerle ve anlatımlarla kolayca V yaka kesimini yapabilir.

önce lastik için bir tığ yardımı ile ilmek alıyoruz.

aldığımız ilmekleri şişe geçiriyoruz.

her iki tarafın ilmek sayısının aynı olmasına dikkat edin.daha sonra yakanın tam ortasına gelecek iki ilmeği bir ip yardımıyla belirliyoruz.

Belirlediğiniz ilmeklerin düz olmasına dikkat edin.resimde gördüğünüz iki ortadaki iki ilmeğin ilkini yanındaki ilmeğin önüne geçiriyoruz.bu şekilde ikisini birden örüyoruz.

ikinci ilmeği ve yanındakini ise beraber örüyoruz.Böylece iki ilmek eksilmiş oluyor.

arka tarafı hiç bir işlem yapmadan örüyoruz.üçüncü sırada ortaya gelince yine aynı işlemi tekrarlıyoruz. daha açık görülebilsin diye tekrar resmedilmiş.

 

Sitemizde farklı konuları da ziyaret etmek isterseniz ana sayfada bulunan kategori bölümünden istediğiniz kategoriye tıklayarak ilgilendiğiniz konularla ilgili görsel ve anlatımlara ulaşabilirsiniz. Sizlere özenle hazırladığımız örgü modelleri ve yapılışlarını ve diğer el işi yapılışlarını evde yapılan diy projelerini çalışmaları konularında anlatılanları evde yaptıktan sonra bizlere resimlerini gönderirseniz yayınlamaktan mutluluk duyarız.

 

 

 

 

Bir cevap yazın