Virüs Şal Yapılışı videolu anlatımlı

2016 şal modelleri arasında en popüler olanı diyebiliriz virüs şal yapılışı modeli ne . Bir çok sitede nasıl yapılıyor diye sorulduğunu gördüm.

gerçekten kaç gündür bunu arıyordum. En yakın zamanda yapacağım. Bu modelden etol yani örgü boyunluk şal yapmak istiyorum. omuz şalı modelinde değil boyunda kullanılan etol modellerine kafayı taktım bu ara. Siteye koyduğum örgü etol modeli ve yapılışını deneyin mutlaka çok kullanışlı ve kolay örülüyor sadece uzun sürebilir ama zorluğu yok.

virus-sal-odeli-yapilisi-2016

 

 

Virüs Şal Yapılışı videolu anlatımlı

Virüs şal yapılışından bahsetmekistiyorum biraz ;

1.sıra : 10 zincir çekilir ve ilk zincire batılarak halka yapılır. İçine 20 adet 2li trabzan yapılır. 3 zincir çekilir dönülür.

2.sıra : her bir trabzan ilmeğine 1 adet  2 li trabzan yapılarak yine 20 adet trabzan yapılır 3 zincir çekilir dönülür

3.sıra : 1 zincir çekilir her trabzan ilmeğine 1 trabzan yapılır ancak arada 1 zincir çekilerek. 1 zincir çek 1 trabzan yap bu şekilde sıra sonuna kadar ilerlenir. sonda 4 zincir çek dön

4.sıra : 3 zincir daha çek ( 7 zincir toplamda olsun ve 1 yuva atla ( 1 delik boş bırak) ikinci boşluğa ( yuvaya ) bat sık iğne ile tuttur.4 zincir çek bir yuva atla ikinciye sık iğne ile tuttur bu şekilde sıra sonuna kadar 3 adet 4 zincir çekip batacaksınız 1 tane 7 zincir çekip batacaksınız her 7 zincirli deliğin arasında 3 adet 4 zincirli kısım olacak.

yani 1 7 zincir çek bat. 3 adet 4 zincir çek bat sonra yine 4 zincir çek bat 3 kere bunların hepsini 1 delik atlayıp ikinciye batarak yapıyoruz. yelpaze modeli arasına 7 zincirli kısım geliyor model büyüdükçe onuda sağdaki ve soldaki yelpazede 1 er boşluk bırakarak yapıyorsunuz. videolu anlatımı izleyın buy kısımlarına dıkkatlı bakın..

Bu şekilde yapılan işlem tekrarı ile model büyüyor.sonrakı sırada 7 zincirli yerlere 10 trabzan yapıyoruz. 4 zincirli yerlkere sık iğne ile batıyoruz trabzandan sonra gelen 4 zincirli kısıma direk zincir çekmeden batıyoruz. ancak sık iğne ile battığımız 4 zincirli bölümden yıne 4 zincirli bölüme gideceksek 4 zincir çekip sık iğne ile batıyoruz. videolu anlatımı izleyın zaten sayılarını verdım sadece nasıl yaptıgını ızleyın. 4 sıranın tekrarından oluşuyor model .. vıdeolu anlatım cok net göstermıs herseyı.

 

Şal yapabbilmek için Facebook ta Seher Pektaş hanımın yaptıgı acıklamayı yayınlıyorum. Kendısı çok guzel örüyor ve satıyor virüs şalları .. Bebek battaniyeleri de örüyor.

“Alize Superlana Tığ:3,5 numara önce orta göbeği 9 dilim arttırıyorum daha sonra bir kenarı 7,7,6,5,4,3,3,3,3,3,3,3 daha sonra diğer kenarı aynı şekilde eksiltiyorum ve kenar süsleri sık iğne olarak yapıyorum yapacak olan arkadaşlara kolaylıklar diliyorum”

Herkese kolay gelsin bayıldım bu modele . en yakın zamanda deneyeceğim. yalnız koton ip ile yapmış videodaki bayan . farklı iplerle nasıl durur bakmak lazım.

 

 

 

 

Bir cevap yazın