Wayuu Mochilla Bag Chart ve 20 adet wayuu çanta şablonu

Wayuu çanta modellerinin nasıl örüldüğünden bahsettik. Şimdi sizlere wayuu çanta şemalarını vereceğiz. Daha öncede wayuu çanta yapımı paylaşımlarımız, şema paylaşımlarımız olmuştu. Şimdi paylaştığımız galeri içinde hem wayuu çanta taban şemaları hemde üst kısımları için çok güzel şemalar var. Ben bu örgü çanta modelleri ve yapılışlarını çok seviyorum. En kısa zamanda kendim için bir tane örmek istiyorum. Örgü örmeyi çok seviyorum fakat vakit bulmakta zorlanıyorum. O yüzden başladığımda ne zaman biter bilemiyorum. Wayuu çanta ipi olarak etamin orlonu kullanılıyor. İpler ince tercih ediliyor. Kullanacağınız tüm renkleri aynı anda hepsini birlikte örerek yapıyorsunuz. Tüm renkler içten yürütülerek yapılıyor. Bu yüzden çantanın içi de dışı da aynı desende oluyor. İçinde ipler çirkin , karışık durmuyor aynı dışta ördüğümüz desen içte de oluşuyor. Wayuu çanta askısı yapımı içinse ipler burularak yapılıyor. Ve iğne ile ipleri iç içe geçirilerek desenler oluşturuluyor. Askı olarak deri hazır satılan askılar, farklı modeller de kullanabilirsiniz. Sık iğne ile örebilirsiniz. Ama burarak yaptığınızda çantayı tamamlamış olursunuz.

Örgü modelleri ve bu modellerin yapılışlarını paylaştığımız sitemizde bunun gibi özenle hazırlanmış çokça konu bulacaksınız. Farklı başlıkları da ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz. Mutlaka ilginizi çekecek örgü modelleri yapılışları bulacaksınız. Son moda örgü modelleri ve yapılışları , dantel modelleri, dikiş nakış ile ilgili el işleri, örgü modelleri ayrıntılı anlatımlı , resimli anlatımlı örgü modelleri bizim sitemizde. Güncel örgü modellerini takip ediyoruz ve sizler için sürekli araştırıyoruz.

Wayuu Çanta Şablonları

Galeri içinde hem taban olarak çok güzel şemalar var, hemde çantanın üst kısmının şemaları var. Uygulanmış modelleri bu galeride yok. Uygulamalı birkaç modele ulaşabilirsiniz. En çok kullanılan, örülen , tercih edilen şemaları bir araya getirdik. Yeni başlayanlar, ilk defa wayuu örecekler daha kolay , renkleri daha az tercih edebilirler. İlerlettikten sonra biraz daha zor modellere geçiş yapabilirler.

Şimdi sizler için hazırladığımız en güzel, en çok tercih edilen şemaları görelim.

 

Sitemizde farklı konuları da ziyaret etmek isterseniz ana sayfada bulunan kategori bölümünden istediğiniz kategoriye tıklayarak ilgilendiğiniz konularla ilgili görsel ve anlatımlara ulaşabilirsiniz. Sizlere özenle hazırladığımız örgü modelleri ve yapılışlarını ve diğer el işi yapılışlarını evde yapılan diy projelerini çalışmaları konularında anlatılanları evde yaptıktan sonra bizlere resimlerini gönderirseniz yayınlamaktan mutluluk duyarız.

Örgü yapılışı sitemizde aradığınız modellerin örgü örnekleri yapılışlarını bulamaz iseniz konu altına ki hangi konu olursa olsun önemli değil, konu altına yorum bırakarak : bu örneğin videosunu izlemek istiyorum diye belirtebilirsiniz.. Bu şekilde bende size hemen kolay bir şekilde örgü sayfasının linkini vereceğim ve siz hiç örnek aramadan hemen kolayca istediğiniz Örgü Modelinin videosuna ulaşabileceksiniz.

 

 

7 yorum

Bir cevap yazın