Yakadan Başlama Bayan Yelek Yapılışı

Yakadan başlamalı yelek modelleri genellikle bebekler için düşünülür. 4 yaştan büyük çocuklara bile parça parça yapılır örgü yelekler. Şimdi anlatacağımız yelek modeli boyundan başlama bayan yelek modeli yapılışı .

Robadan başlama Bayan Yelek Yapılışı Anlatımı

Robadan başlama bayan yelek yapılışını anlatacağız. Güzel sade bir model .. Farklı renklerle yapabilirsiniz. Arta kalan iplerinizle renkli yelek yaparsınız ve genç kız yeleği örersiniz.

Orta kalın bir ip ile yapıyoruz. 4.5 numara şiş ile öreceğiz.

100 ilmek atarak başlıyoruz. ince ip ile 36-38 beden, kalın ip ile 42-44 beden olur bu ölçülerle

100 ilmek atıyoruz, 5 diş haraşo örüyoruz. sonra 1 düz 1 ters öreceğiz. Haraşo bitiminden itibaren 1 ör 1 arttır yaparak ilmek sayısını 200 yapıyoruz.

sonra 8 sıra lastik örüyoruz. 1*1 ve sonra 1 diş haraşo örüyoruz.

Haraşonun altında yine 1 ör 1 arttır yaparak ilmek arttıryoruz. Sonra yine 8 sıra 1*1 lastik örüyoruz. 1 diş haraşo örüyoruz.

sonra 3 ör 1 arttır şeklinde ilmek arttırıyoruz. 1*1 lastik örgü 8 sıra örüyoruz. 2 diş haraşo ördükten sonra ayrımları yapıyoruz :

ön : 65 , arka : 110 , diğer ön : 65  bırakarak kolları kesiyoruz. dönüş sırasında kol altına 5 ilmek ekleyerek örüyoruz . Her iki kol altında 5 adet ilmek arttırma yapıyoruz. Sadece ilk sırada sonrasında kenar patlarını Haraşo örerek Diğer yerleri düz örgü tekniği ile örüyoruz. Bitirirken de istenilen boya yaklaştığında 5 cm lik haraşo örüyoruz alt kısmına . Kolay gelsin..

 

Sitemizde farklı konuları da ziyaret etmek isterseniz ana sayfada bulunan örgü modelleri ve yapılışları  kategori bölümünden istediğiniz kategoriye tıklayarak ilgilendiğiniz örgü modelleri ile ilgili görsel ve anlatımlara ulaşabilirsiniz. Videolu anlatımlı örgü modelleri de bulacağınız ve sizlere özenle hazırladığımız örgü modelleri ve yapılışlarını ve diğer el işi yapılışlarını evde yapılan diy projelerini çalışmaları konularında anlatılanları evde yaptıktan sonra bizlere resimlerini gönderirseniz yayınlamaktan mutluluk duyarız.

 

Bir cevap yazın