Yakadan Başlama Bebek Yelek Yapılışı ve Sayıları

Yakadan başlama bebek yelek yapılışında en önemli konu önler , arka ve kolların ilmek sayılarını ayarlamaktır. İlk kez yapacak olanlar sadece talimatları takip etsinler örgü oluştukça şekillenecek olan örgü modeli için ilk başta kafanız karışabilir. Oluyor mu diye sabırsızlanabilirsiniz. Sabredin ilk yaka kısmı olan arttırmalar olmadan ördüğünüz kısım bittikten sonraki 5 sıra hiçbir şey anlamayacaksınız. Sonra sonra şekilleniyor. Mantığınıza yattığı anda elleriniz kendisi örecek göreceksiniz.

Yakadan Başlama Bebek Yelek Yapılışı ve Sayıları

Yakadan başlama bebek yelek yapılışında başlama sayısı belli olan modellerde hesap yapılmış oluyor o hesap üzerinden sayılarını belirliyorsunuz. genellikle önler için 8-10 ilmek ayrılıyor. arka için 18-20 ilmek kollar için 5 ilmek gibi başlanıyor. Uydurma rakamlardır aşağıda anlatımlı olarak yaka kısmı nasıl oluşturuluyor anlatımını bulacaksınız zaten. Önemli olan önyargıları yok etmek.

 

Aşağıdaki videoda çok sayıda roba örneği ve başlangıç sayıları verilmiştir. Dilediğiniz örgü modelini kullanarak roba yapabilirsiniz. Örgü bebek yelek ve hırka modellerini aşağıdaki sayılardan faydalanarak yapabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın