Yan Kareler Örgü Modeli Yapılışı

Videolu güzel bir anlatımla karşınızdayız. Yapılışı oldukça kolay. Birçok örgü modelinde kullanabilirsiniz. Yelek modelleri, hırka modelleri, bebek battaniyesi modelleri, kırlent modelleri , yatak örtüleri… Örmek istediğiniz tüm modeller için uygun. Çok şık bebek yelek modeli olacağını düşünüyorum. Üzerini örgü süslemeler ile süsleyebilirsiniz. Atkı modelleri, boyunluk modelleri de güzel durur.

Örgü modelleri ve bu modellerin yapılışlarını paylaştığımız sitemizde bunun gibi özenle hazırlanmış çokça konu bulacaksınız. Farklı başlıkları da ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz. Mutlaka ilginizi çekecek örgü modelleri yapılışları bulacaksınız. Son moda örgü modelleri ve yapılışları , dantel modelleri, dikiş nakış ile ilgili el işleri, örgü modelleri ayrıntılı anlatımlı , resimli anlatımlı örgü modelleri bizim sitemizde. Güncel örgü modellerini takip ediyoruz ve sizler için sürekli araştırıyoruz.

Yan Kareler Örgü Modeli Yapılışı

Modeli 5 + 1 zincir çekerek başlıyorsunuz. Fazladan 1 zincir daha ekleyebilirsiniz. Zincir çektikten sonra

1.tur : 2. zincire sık iğne ile batalım. 3 zincir çekip yanından devam ederek trabzan yapalım. Son ilmekleri örmeyelim. Yanına 3 trabzan daha yapalım. Ve son ilmekleri birlikte örelim. 1 zincir çekelim. Önümüzdeki zincir içine sık iğne yapalım. Bu işlemi sıra sonuna kadar tekrar edelim.

2.tur : Dönelim. 5 zincir çekelim. İlk küme içine sık iğne ile batalım. 3 zincir çekelim. İlk yuva içine 4 trabzan yapıp son ilmekleri birlikte örelim. 1 zincir çekip ikinci küme üzerine sık iğne ile batalım. 3 zincir çekip sıra sonuna kadar aynı işlemi devam ettirelim.

3.tur : Dönelim. 1 zincir çekip ilk küme üzerine sık iğne ile batalım. 3 zincir çekip ilk yuva içine 4 trabzan yapalım. Son ilmekleri birlikte örelim. Sıra sonuna kadar aynı işlemi devam ettirelim.

Anlatım bu kadar. Bu 3 turu tekrar ederek istediğiniz ölçülerde örüyorsunuz. Videoda ayrıntılı bir biçimde gösterilmektedir. Takıldığınız bir yer olursa sormaktan çekinmeyin. Model bittiğinde aşağıdaki gibi görünecektir. Bence çok güzel olmuş. Sizce nasıl?

 

Yan Kareler Örgü Modeli Yapılışı Video

 

Sitemizde farklı konuları da ziyaret etmek isterseniz ana sayfada bulunan kategori bölümünden istediğiniz kategoriye tıklayarak ilgilendiğiniz konularla ilgili görsel ve anlatımlara ulaşabilirsiniz. Sizlere özenle hazırladığımız örgü modelleri ve yapılışlarını evde yaptıktan sonra bizlere resimlerini gönderirseniz yayınlamaktan mutluluk duyarız.

 

Bir cevap yazın