Yarım Domino kareler Şiş Örgü Modeli Yapılışı videolu

Şahane bir örgü modeli daha. Üçgen şal modeli olarak yapabilirsiniz. Veya farlı birçok örgü modeli yapabilirsiniz. Farklı tarzda örgü hırka modelleri arayanlar için. Kolay şiş örgü bebek battaniyesi modelleri arayanlar için güzel bir model. Çok şık şal modelleri yapabilirsiniz. Ebrulu ipliklerle çok şık olacaktır. Hazırlayın ipleri başlıyorum anlatmaya.

Örgü modelleri ve bu modellerin yapılışlarını paylaştığımız sitemizde bunun gibi özenle hazırlanmış çokça konu bulacaksınız. Farklı başlıkları da ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz. Mutlaka ilginizi çekecek örgü modelleri yapılışları bulacaksınız. Son moda örgü modelleri ve yapılışları , dantel modelleri, dikiş nakış ile ilgili el işleri, örgü modelleri ayrıntılı anlatımlı , resimli anlatımlı örgü modelleri bizim sitemizde. Güncel örgü modellerini takip ediyoruz ve sizler için sürekli araştırıyoruz.

Yarım Domino Kareler Şiş Örgü Modeli Nasıl Yapılır?

1.tur : Şişimize 22 ilmek atmak ile  başlayalım. 1 sıra düz olarak örelim.

2.tur : İlk ilmek dahil olmak üzere 9 ilmeği düz olarak örelim. 1 ilmek örmeden diğer şişe alalım. 2 ilmeği birlikte düz örüp boş aldığımız ilmeği üzerinden geçirerek keselim. 9 ilmeği tekrar düz olarak örelim.İpi kendimizden tarafa geçiripSon ilmeği boş alıp bu turu tamamlayalım.

3.tur : 9 ilmeği düz olarak örelim. 1 ilmek ters örelim. 8 düz 1 ters örüp bu turu bitirelim.

4.tur : 8 ilmeği düz olarak örelim. 1 ilmeği örmeden diğer şişe alalım. Sonra iki ilmeği birlikte örelim. Örmeden aldığımız ilmeği üzerinden geçirerek keselim. 7 ilmek düz örüp ,  ipi kendimizden tarafa geçirip 1 ilmeği boş olarak alıp turu tamamlayalım.

14 ilmek kalacak şekilde bu teknikle örmeye devam edelim. Daha sonra 1 ilmek kalacak şekilde tüm ilmekleri keserek bitirelim. Tek ilmeğin yanına 4 ilmek atarak artırma yapalım. Sonra aynı teknikle videodaki gibi örmeye devam edelim.

Model tamamını videodan izleyerek yapabilirsiniz. Çok şık ve zarif bir model.

Yarım domino kareler şiş örgü modeli yapılışı video:

Sitemizde farklı konuları da ziyaret etmek isterseniz ana sayfada bulunan kategori bölümünden istediğiniz kategoriye tıklayarak ilgilendiğiniz konularla ilgili görsel ve anlatımlara ulaşabilirsiniz. Sizlere özenle hazırladığımız örgü modelleri ve yapılışlarını evde yaptıktan sonra bizlere resimlerini gönderirseniz yayınlamaktan mutluluk duyarız.

Bir cevap yazın