Yazlık Dantel Şal Modeli Yapılışı

Merhaba şimdi sizlere yeni model dantel modelinden panço yapılışını anlatacağız. Yazılı açıklaması ayrıntılı değil ama gerek de yok. Çünkü modelin ayrıntılı şablonu ver. yeni model Tığ işi şal modelinin ayrıntılı yakın çekim resimleri de var. Bu modeli istediğiniz ip ile yapabilirsiniz. Tığ işi motifler koton ip ile güzel düşüyor. Araya nako paris gibi tavşan tüyü ip alırsınız beraber örersiniz o zaman tığ işi abiye şal yapmış olursunuz. Şal modelleri ve panço modelleri konusunda sitemiz oldukça zengin birikime sahip. Örgü modelleri yapılışlarını daha çok paylaşmaya gayret gösteriyoruz sizlerle yapılışı bulunamayan örgü modellerini de sadece örgü modeli olarak paylaşım yapıyoruz.

Yazlık Dantel Panço Nasıl Yapılır?

Yazlık dantel panço yapılışı deniyor modelin adına çünkü bildiğimiz dantel modelinden oluşuyor. Orta kalın bir ip ile çalışacaksanız tığ numarası 3 ya da 3.5 elinizde hangisi var ise bu numaralar ile örgü modelini yapın. Aşağıda yapılış şablonları verilecek onlara bakarak yapabilirsiniz.

ana motif bu resimde görmüş olduğunuz tığ işi dantel motifi. Bu dantel motifin yapılışı da yanında şablonu çıkarılmış. Dantel şablonunda işaretler her ülkede aynıdır. Yuvarlaklar zincir ve çizgiler de trabzan tek çizgiler yalancı sık iğne, 2 çizgi 2 li trabzan bu şekilde.

Aradaki motifin yapılışı ve daha sonra birleştirme yerlerinde kullanılacak motifin de şablonu yukarıdaki resimlerde sizlere sunulmuştur. Tığ işi panço modelinin ortasında bir bölüm var ve bu bölümün örülüşü de şema 2 başlığı altında verilmiş en alttaki resim.

Modellerin yapılmış örnekleri ve aradaki geçi,ş modelinin de yapılışı resimlerle sizlere sunulmuştur. Resimlerin üzerine tıkladığınızda büyüyecektir. Tığ işi dantel modeli nin yapılışını daha net örülüşü görebilirsiniz.

Bu resimde de örgü dantel modelli pançonun motiflerinin yerleşim şeması verilmiş. Bu şekilde örülem modeller yerleştirilecek ve dantel pançonun önü bu şekilde oluşacak. Yapacak olan herkese kolay gelsin.

Sitemizde farklı konuları da ziyaret etmek isterseniz ana sayfada bulunan örgü modelleri ve yapılışları  kategori bölümünden istediğiniz kategoriye tıklayarak ilgilendiğiniz örgü modelleri ile ilgili görsel ve anlatımlara ulaşabilirsiniz. Videolu anlatımlı örgü modelleri de bulacağınız ve sizlere özenle hazırladığımız örgü modelleri ve yapılışlarını ve diğer el işi yapılışlarını evde yapılan diy projelerini çalışmaları konularında anlatılanları evde yaptıktan sonra bizlere resimlerini gönderirseniz yayınlamaktan mutluluk duyarız.

 

 

1 Yorum

  1. Geri bildirim: Ajurlu Şiş Örgü Dikdörtgen Şal Modeli Yapımı | elisiorgudukkani.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir