Yelek Bluz Modeli Yapılışı

Yelek bluz modeli yapılışı anlatımını sizlere sunacağız. Modelin yapılışı oldukça basit ve anlatım da oldukça kolay  bir şekilde yaparak anlatılmış. Daha sonra açıklamaları da var. Yeni örgü modeli yapımı için yazlık yelek modelleri ve bluz yapabilirsiniz. Bayan yelek ve bayan bluz yapılışı için aradığınız kolay ve şık model işte burada. Herkese kolay gelsin.

Tığ örgü bu yeni kolay örgü modeli yapımında , orta incelik ip 2 numara tığ kullanılmıştır. Model 3 katları +kenar ilmeklerini dahil edip kurulur. 33 zincir üzerinden örnek anlatımın dan bahsedeceğim. 4 zincir ekleyelim ve 5 zincire 3 lü trabzan yapalım. Kenar kısmına 4 tane trabzan yapalım.

3 zincir çekelim. Alt zincirden 3 zincire sabitleyelim. 3 zincir çekelim ve alt zincirden 3 batalım. 1 tane trabzan yapalım. 1 zincir çekelim dibine 1trabzan yapalım. Sırayı bu işlemle tamamlayalım. Sıra bitiminde 4 tane kenar trabzan yapalım. 3 zincir çekelim. 2 sıraya geçelim. Kenar trabzanlarıyla birlikte 3 zincir çekelim araya sık iğne yapalım. 3 zincir çekelim yuvaya 6 tane trabzan yapalım. 2 sırayı bu şekilde tamamlayalım. Model iki sıradan oluşmakta. Sıra tekrarı ile devam edilir

 

 

Bir cevap yazın