Yeni Basit Şiş Örgü Modeli Yapılışı

Sizlere yeni örgü modeli anlatımını sunacağız örgü modelini şiş ile yapıyoruz. Ne örecekseniz ona göre ip ve şiş numarasını ayarlayabilirsiniz. İpin üzerinde hangi şiş ile örülebileceği yazıyor genelde yapacağınız model ile uyumlu oluyor bu numaralar bazen sık dokulu olmasını istiyorsak bir numara küçük bazen daha gevşek bir form için 1 numara büyük de alabilirsiniz.

Elim çok sıkı iken ben hep 1 numara büyük alırdım. Sonra alıştıkça ipin üzerinde yazan ölçüde şişleri kullandım. Modelin görünümü ipin üzerindeki yazan şiş ile uyumlu oluyor. Bu modelde bebe ipi kullanılıyor ve 3 numara şiş ile yapılıyor. Görünüşü ile harika bir hırka , yelek bebek örgüleri modelleri canlanıyor gözümde… Yapımı oldukça kolay olması örgüye yeni başlayanlar için uygun örgü moedil olduğunu düşündürüyor.

Her iki haliyle de çok güzel bir örgü modeli basit şiş örgü modeli yapılışı anlatımını sizlere videolu anlatımla sunacağız. Videolu anlatımda örgü modelinin yapılışı ile alalkalı en ince ayrıntıya kadar herşeyi bulacaksınız. Farklı modeller yapacaksanız sayılarını öğrenmek için farklı model de olsa hırka ya da yelek modellerine bakıp modeli uygulayabilirsiniz.

Bir cevap yazın