Yeni doğan Bebek Güzel Örgü Bebek Şapkası Örülüşü

Yeni doğan bebek beresi ya da bebek şapkası adını ne koyarsanız çok güzel bir örgü bere oldu. saplarını yapmak için videodan yardım alabilirsiniz. Bebek beresi tam bir hastalıklardan koruma kalkanı. En çok kullandığımız parça renk renk örüp kullanabilirsiniz.

Bebek Şapkası Yapılışı

5 numaralı yuvarlak örgülü iğneler için , 60 ilmek ve elastik bant 2 x 2 olan 6yuvarlak sıra örün. 6 numaralı  yuvarlak iğneye gidin ve ön sıra saten dikiş ile 5 yuvarlak sıra örün , daha sonra beyaz sıra ile 2 sıra jartiyer örün.

Yine 6 satır – rengarenk bir iplik, 2 satır – beyaz bir, 6 satır – bir rengarenk iplik, 2 satır – beyaz bir, 6 satır – rengarenk bir iplik, ilmekleri kapatın.

Darbeler için 4 cm çapında 4 karton daire hazırlamanız ve ardından her dairenin 2 cm çapında kesmesi gerekir .

Pompon nasıl yapılır, burada bu makalede görebilirsiniz . Sadece bu ponponların dişlerini sararken, dairelerin ortasında yaklaşık 1 cm’lik bir delik kalır 

Şapkanın üstünü dikin, köşelerden dikin dikilir.

Kapağın yanlarında, No. 5 dairesel örgü iğneleri için 3 ilmek toplar  ve içi boş bir kordonla yaklaşık 30 cm uzunluğunda bağlar yaparız (bu şekilde yapıldığı gibi, bu video klipte ayrıntılı olarak açıklanmaktadır). Yeni doğmuş bebekler için örme şapka

 

 

 

Bir cevap yazın