Yeni Model Tığ ile Örgü Bebek Battaniyesi Yapımı Anlatımlı

Merhaba sevgili hanımlar , şimdi sizlere anlatacağımız bebek battaniyesi modelini Kutsev Öngül Özbek hanım yapmış ve yardım topluluklarına göndermek üzere örmüş. Hanımlar gönüllü olarak bir araya gelip topluluklar oluşturup yardıma ihtiyacı olan yenidoğan bebeklere patik , bere , yelek , battaniye gönderiyorlar. İhtiyacı olanların talepleri üzerine gönderim yapan topluluklar da var. Biri de “sevgi battaniyesi ” adında facebookta sayfası olan yardım kabul eden 4 gönüllü hanımdan oluşan bir topluluk. Ben de Kutsev hanım sayesinde inceleme fırsatı buldum adreslerini.. El emeklerimi ihtiyacı olan yenidoğan bebeklere göndermekten mutluluk duyacağım.. Eğer sizin de yardıma ihtiyacınız var ise facebooktan ulaşabilirsiniz bu hanımlara sayfa adı ” https://www.facebook.com/Sevgi-Battaniyesi-270317989800005/?fref=ts ” girerseniz her trlü bilgiye ulaşabilirsiniz.

Yeni Model Tığ ile Örgü Bebek Battaniyesi Yapımı Anlatımlı

İhtiyacı olanlara örgü modelleri göndermek isteyenler çocuk esirgeme kurumlarına, hastahanelerimn yoğunbakım ünitelerine, ya da yaşlılar için bere , atkı ve diz battaniyesi yapıp huzur evlerine bırakabilirler. Bu kış hedeflerim bu yönde inşallah faydalı bir kış geçiririm kendi adıma diliyorum… Sizlere de buradan sesleniyorum 1 yelek ya da 1 patik bile olsa yollayın .. başkasının yolladıgı battaniye yanında çook işe yarayacaktır.. Bebe yunu ıle ördüğünz her şey olur..

 

battanıyenın yapılışı anlatımı : eksık bır sey varsa sorun yanıtlarım.. ip : kartopu flora

7 zincir cekip halka yapin,
icerisine 3 trabzan, 3 zincir, 3 trabzan yapin,
3 zincir cekip geri donun,
Aradaki bosluga tekrar 3 trabzan, 3 zincir, 3 trabzan yapin ve sonunda alttaki dondugunuz yere 1 trabzan yapin,
Tekrar 3 zincirle donup yukari cıkın.

Buda üst kısmı.  yine yuvanın içine 12 tane trabzan yapıyoruz . pembe kısmını ben 63 tane yaptım

Beyaz kısmı için yanlarda çektiğimiz 3 zincirin içine 3 lü trabzan yaparak tüm etrafı dönüyoruz baş kısmına 12 tane 3 lü trabzan yapıyoruz  hani modeli başlarken ilk yuvaya 4 tane trabzan yapmıştık ya işte o trabzanın içine de 3 tane trabzan yapıyoruz. Yakın çekimde anlaşıyor zaten

 

 

püf noktası : Bir üst sıraya çıkarken 3 zincir çekip dönüyoruz. Yine yuvanın içini dolduruyoruz. Ve yukarı çıkmak için bir önceki dilimin tepesine batarak 3 kerede ipimizi çekiyoruz . aslında hepimizin deneyip bir türlü yapamadığı olay işte burası .umarım anlaşılmıştır.

 

 

 

 

 

Kaynak:örülmüş olan bataniye:http://sevkut.blogspot.com.tr/

Kaynak:modelanlatımı:https://www.instagram.com/p/BV6qbmfH1uB/?taken-by=hobimmodam

 

Bir cevap yazın