Yeni Paspas Modelleri Yapılışları

Örgü modelleri ve bu modellerin yapılışlarını paylaştığımız sitemizde bunun gibi özenle hazırlanmış çokça konu bulacaksınız. Farklı başlıkları da ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz. Mutlaka ilginizi çekecek örgü modelleri yapılışları bulacaksınız. Son moda örgü modelleri ve yapılışları , dantel modelleri, dikiş nakış ile ilgili el işleri, örgü modelleri ayrıntılı anlatımlı , resimli anlatımlı örgü modelleri bizim sitemizde. Güncel örgü modellerini takip ediyoruz ve sizler için sürekli araştırıyoruz

 

Meksika Tarzı Paspas Modeli yapılışı

Pamuklu ip ile örülen meksika tarzı paspas modeli yapılışı videolu anlatımlarla ayrıntılı bir şekilde anlatılmış. Yeni örgü modelleri içinde yerini alan popcorn örgü örneği yapılışı nı bilenler bu paspas modelini rahatlıkla yapabilirler.  4mm tığ ile  örüyoruz. Paspas modeli motiflerin birleşmesinden oluşuyor. Paspas örgü  modeli olarak anlatılan bu örgü motifi örneğini farklı örgü örnekleri yapımında kullanabilirsiniz.

Modelin yapılışı ayrıntılı şekidle tığ işi paspas modeli videolu anlatım da bulunmakta. model yuvarlak motiflerden fıstık yaparak tamamlanıyor.

Her bir motif bu şekilde yapılacak. Sihirli halka ve 6 adet fıstık ile ortadan başlıyor.

Tığ işi yuvarlak paspas modeli yerleşim şablonu aşağıdaki gibidir. Örgü modelinin genel şablonu.

Örgü paspas örneğini yaparken mutlaka ayraç kullanın .Gördüğünüz resim son sıra fıstıkların birleşimi.

İki ayrı motfifi birleştirirken tığ işi motif birleştirme işlemini yapıyoruz. Şablona uygun olarak birleştirmeizi yapıyoruz sonra en dış kenarına trabzan yaparak paspasımızı tamamlıyoruz.

 

 

Tığ işi meksika paspas modeli videolu anlatımı :

2.bölüm Tığ işi paspas Motiflerin birleştirilmesi videolu anlatımı :

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir