Yenidoğan Kostüm Yapılışı

Yenidoğan kostümleri yenidoğan fotoğrafçılığı yapan insanlara çok lazım oluyor. Son zamanların gözde işi yenidoğan fotoğrafçılığı, yani yeni doğan bebeğinizin doğdğu andan itibaren resimlerini çekiyorlar iş hastahanede başlıyor sonrasında bebek yanınıza geldikten sonrada sizinle ve tek başına farklı rewsimleri çekiliyor. Güzel hatırlalar bırakıyorsunuz hep beraber. Bebeğin yalnız resimleri çekilirken çeşitli tatlı şirin yenidoğan kıyafetleri , yenidoğan kostümleri giydiriliyor. Biz de şimdi sizlere örgü yenidoğan kostümü yapılışı anlatacağız.

Yenidoğan kostümü için örgü bebek şortu  yapacağız bunu kırmızı yapıp siyah kuyruk yapıyorlar ve kulaklı bir bere mickey mouse kostümü oluyor 🙂  Yada siz bu yenidoğan kostümü örgü şort yapımını bir bebek elbisesi altına yapabilirsiniz. Ya da bu örgü bebek şortu yapıp yazın üstüne bir badi ile giydirebiliriz koton ip ile örüyoruz zaten ve yazın kullanıma uygun oluyor.

Yenidoğan Kostüm Yapılışı

Yenidoğan bebek kostümü yapımı için yukardan başlıyoruz. Bebek kostümü örmek için hangi yün kullanacağız : Yünümüz merserize koton bebe yünü. şiş numarası : 5 . fransız danteli de süsleme için kullanılıyor.

30 ilmek atıyoruz. 8 sıra ,  3 düz 3 ters lastik örgü yapıyoruz. sonra 13 sıra düz örgü örüyoruz arttırma ya da eksiltme yok buraya kadar. sonra sıra başında 6 ilmek arttırıyoruz. 6 ilmek arttırdığımız ilmekleri 1 ters , 1 düz örüyoruz. 6 ilmeği örmeyi bitirdikten sonra 1 ilmek kesiyoruz ve bacak kısmını oluşturmaya başlıyoruz. Diğer tarafta da 6 ilmek arttırıp , 1 ters 1 düz öreceğiz ve tersten 1 ilmek kesip tüm sırayı sondaki lastiğe kadar ters örüyoruz. Lastiği 1 ters 1 düz örüp bitiriyoruz bu sırayı da.

Sonraki sıra : kenar ilmeği olan 6 ilmeği hiç kaybetmeden 1 ters 1 düz örerek tüm örgü boyunca koruyoruz bacak kısmını yaparken. 1 ilmek kes sıra sonuna kadar ör , son düz 2 ilmeği kes sonda 6 ilmek kalsın,  son 6 yı 1 ters 1 düz yap. yani sıra başında ve sonunda 1 ilmek kesiyoruz artık arka sırada kesmiyoruz sadece örgünün ön yüzünde kesiyoruz. Kesmeler 21- 22 sıra olana kadar kesmeye devam ediyoruz.  sonra aynı şekilde arttırarak örüyoruz ve ön kısım gibi örüyoruz son kısmını lastik yapıyoruz 8 sıra bitiriyoruz.

 

 

Sitemizde farklı konuları da ziyaret etmek isterseniz ana sayfada bulunan kategori bölümünden istediğiniz kategoriye tıklayarak ilgilendiğiniz konularla ilgili görsel ve anlatımlara ulaşabilirsiniz. Sizlere özenle hazırladığımız örgü modelleri ve yapılışlarını ve diğer el işi yapılışlarını evde yapılan diy projelerini çalışmaları konularında anlatılanları evde yaptıktan sonra bizlere resimlerini gönderirseniz yayınlamaktan mutluluk duyarız.

Şimdi yenidoğan bebek kostümü örgü şort modelleri örnekleri görelim :

4 yorum

Bir cevap yazın