Yenidoğan Örgü Bebek Tulum ve Bere Takım Yapılışı

Yeni doğan örgü bebek tulum ve bebek beresi yapılışı anlatımı ile sizlerleyiz. Gördüğünüz bebek tulumu yapılışı anlatımını sonra da bebek beresi yapılışı anlatımını paylaşacağız. Çok güzel bir takım ve aradaki beyaz çizgiler de modele renk katmış. Sizler dilediğiniz ip ile yapabilirsiniz.

Örgü Pantolonlu Bebek Tulum Yapımı

Burada ayrıca bebek beresi sarkan bağlama ipleri örülüşünü tığ ile nasıl yapılır anlatımını bulacaksınız. çanta sapı yapımında da kullanabileceğiniz spiral örgü adı verilen örgü tekniği anlatımı ile çanta sapı yapımını da öğreneceksiniz.

Yeni doğmuş bebek için örgü tulum

Bitmiş formdaki boyut tulumları:

 • uzunluk – 50 cm
 • vücudun dibinde genişlik – 26 cm
 • Üst gövdede genişlik – 23 cm,
 • bacak uzunluğu – 18 cm,
 • koltuk altı kol uzunluğu 16 cm.

Örgü pantolon

5 numaralı iğneler üzerinde rengarenk bir iplikle 34 ilmek birleştirir ve 2 sıra elastik bir bantla 5 sıra öreriz.

Sonra 6 numaralı konuşmacıya hareket ediyoruz ve her iki taraftaki 1. sıraya 1 ilmek ve her iki yandaki 36 ilmekli 8 sıra ön saten dikişini örüyoruz .

Beyaz bir iplik takıyoruz, yüz ilmekli bir satır örüyoruz ve aynı sırada yine ilmekler ( her iki tarafta 1 ilmek), iğneler üzerinde 38 ilmek var . İkinci sırayı da yüz ilmekleriyle örüyoruz (iki sıra jartiyer örgüsü alıyoruz).

Daha sonra, 10 saten, ön saten iplikli renkli bir iplikle , 2 sıra beyaz jartiyer dikişle ( 1. sıradaki ilmekleri ekliyoruz), iğnelerde 40 ilmekle örüyoruz .

Yine alacalı ipliğin ön dişini kullanıyoruz, 10 sıra, jartiyer dikişli beyaz bir iplik yapıyoruz , her iki tarafa da ilmek eklemeyi hatırlatarak 2 sıra örüyoruz , örgü iğnelerine 42 ilmek.

Alacalı ipliğin ön yüzeyinde 4 sıra daha örün ve bir kenara örme yapın. Bacak uzunluğu – 18 cm.

İkinci ayağı da aynı şekilde örüyoruz, sadece yeni bir iplik çenesinden daha iyi örüyoruz, böylece her iki pantolonun renkleri yaklaşık olarak korunuyor.

Geri örgü ve raflar

Örgü  42 bir ayağın halkalarını, işe 1 örme devam ikinci ayağın iplik ile bağlama, hava döngü ve daha sonra aynı iplik 42 – döngüler diğer bacak, konuşmacı 85 döngüler.

13 cm uzunluğunda düz bir örgüyü ördük, beyaz çizgili yapmayı unutmadık

Sonra tuvali bu şekilde daraltmaya başlarız:

 • 18 ilmek örmek (kenarı 19 ),
 • 1 broş ( 1 ilmeği çıkarın , 1 yüzünü örün ve üzerine çekilen ilmeği uzatın), 1 yüz, 2 yüz birlikte,
 • 37 yüz,
 • 1 broş, 1 yüz, 2 yüz birlikte halka,
 • İğneler üzerinde 19 ilmek – 81 ilmek .

9 sıra bağladıktan sonra , tuvali tekrar daraltıyoruz:

 • 17 ilmek örmek (kenar 18 ),
 • 1 broş, 1 yüz, 2 yüz birlikte halka,
 • 35 yüz,
 • 1 broş, 1 yüz, 2 yüz birlikte halka,
 • İğneler üzerinde 18 ilmek – 77 ilmek.

Setin kenarından 41 cm sonra tulumun iki kolunun halkalarını kapatmaya başlarız.

Kenardan örüldükten sonra , sağ rafın 17 ilmeği, 3 ilmeği kapatın , 35 geri ilmeği örün , 3 ilmeği kapatın , sol rafın 18 ilme sırasının bir ucuna örün .

Şimdi sadece sol rafla ilgileniyoruz.

Sol rafın üst kısmının örülmesi

Kol deliğinin yanından her 2 satırda 2 kez 1 döngü kapatmanız gerekir . Bu provyazyvaem için 17 (kenarı 18 arka sıranın ilmeklerin), kişisel sayısında (uzak kenar kaldır örgü bir menteşe yakın proheavy bir yüzü ve uzak kenarında döngü streç) ve daha sonra üst üste sonuna örme.

Bir örgü ipi örüyoruz ve ön sırada yine sıranın başında bir halkayı, iğneler üzerinde – 16 halkada bir broşla kapatıyoruz . Örmeye devam ediyoruz, zaman içinde beyaz çizgiler örmeyi unutmadan, aksi halde bir şekilde yapmayı unuttum ve biraz çözmek zorunda kaldım.

Boyun için örgü başlangıcından itibaren 48 cm yükseklikte , yanlış tarafta ilk 5 ilmeği, iğnelerde 11 iğne kapatıyoruz .

Şimdi boynun yanından her 2 satırda 2 kez 1 döngü kapatmak gerekiyor . Bunu yapmak için, ön sıranın sonunda, son iki halkayı ön olanla birlikte örüyoruz, yanlış tarafı tekrar örüyoruz ve ön sıranın sonunda – 2 , ön olanla birlikte ilmekleri ve 9 iğnenin üzerinde dolaşıyor .

Bir sonraki özel numarası (başında 49 cm konik omuz örgü başlangıcından itibaren) kapatmak 4 sonraki kişisel numara kapanış döngüler 2 birlikte yüz ördukten sonra, döngüler 2 döngü ve önceki döngü ilmek germek için geçmiş.

İpliği kesin, yaklaşık 5 cm’lik küçük bir parça bırakın ve ilmeğin içinden geçirerek ilmeği sıkın.

Sağ rafın üstünü örmek

Sağ raf için, renge uygun olan ipliği seçer ve onu bir ayna görüntüsünde öreriz: eğer, eğer sol rafı örerken, ilmekler sağda kapatılmışsa, şimdi bunun solda yapılması ve tam tersi yapılması gerekir.

Sırtın üstünü örmek

Sırtın üst kısmındaki kolluklar için ilmeklerin azaltılması ( 35 ilmek) raflarda olduğu gibi her iki tarafta da gerçekleştirilir. İğnelerde indirgeme sonrası – 31döngü.

Örme başlangıcından 49 cm sonra eğimli omuzlar için bir azalma yapıyoruz. Ortalama 13 döngü kapanıyor.

Örgü kollu

konuşmacı üzerinde №5 rengârenk iplik işe 26 döngüler ve örgü 5 konuşmacı için lastik 2 x 2. Git satırları №6 için kolları her iki tarafında ilk satırda ekleme ve önden nakış 8 satır örme başlar, 1 – örme iğneleri üzerinde döngü 28döngüler .

Beyaz bir iplik taktık ve her iki taraftaki ilk sırada 1 ilmek ve iğnelerde 30ilmek ekleyen 2 sıra jartiyer dikişi ile ördük .

Rengarenk bir iplikle , ön sıra saten dikişli 10 sıra, beyaz jartiyer dikiş ipliği – 2 sıra ( 1. sıradaki ilmekleri ekliyoruz), örgü iğnelerinde 32 düğüm örüyoruz .

Yine , 10 sıra yapmak için alacalı ipliğin ön dişini kullanıyoruz ve jartiyer dikişli beyaz bir iplikle 2 sıra örüyoruz, ardından manşonun kukla kısmına ilerliyoruz:

 • Her iki 2. sıradaki her iki tarafta 3 kez 2 döngü ve 1 kez 3 döngü ile kalan 14 döngü kapanır.

Ürünün montajı

Bacakları dikiyoruz, omuz dikişleri yapıyoruz, kolları dikiyoruz ve dikiyoruz.

Daha sonra, rafın sol kenarından çıkış 1cm konuşmacı №5 sol raflar işe için lobüllerinden halkalarını kayış  58 döngüler ve örgü 2 düğme 2 x 2 delik alt çıta gelen başlangıç yapmak serisi lastik 3 alt tarafı arka arkaya.

Bunu yapmak için , alt kenardan sonra  4 ilmek ( 2 yüz, 2 purl) saydıktan sonra, birlikte 2 ilmek örün ve bir nakid yapın. Her 10 döngüde, küçük bir düğme için yeni bir delik açıyoruz ( toplamda 5 delik).

Elastik bir bant ile 2 sıra daha örttükten sonra, 6. sıradaki ilmekleri kapatıyoruz.

Sağ rafın kenarı boyunca, 1 cm’lik kenardan yola çıkarak, aynı zamanda 58ilmek toplar ve 2 sıra elastik bir bantla 5 sıra örürüz, 6. sıradaki ilmekleri kapatırız. En altta bulunan kayışı dikin, birbirinin üstüne koyun (düğmelerin delikli kayış üstte olmalıdır).kırpmak

Boyun çizgisinin kenarında, 44 ilmek toplar ve 2 sıra elastik bir bantla 4 sıra örürüz, 5. sırada ilmekleri kapatırız. Düğmeleri dikeriz. Yeni doğmuş bir örmeye hazır tulumlar!

berenin yapılışı da burada : yenidoğan bebek bere şapka yapılışı

 

 

spiral örgü ile örgü kuşak yapılışı – çanta sapı yapımı :

 

 

Bir cevap yazın