Yepyeni Kolay Tığ Örgü Modeli Yapilisi

Yepyeni kolay tığ örgü modeli ile karşınızdayız. Çok güzel örmesi zevkli ve gerçekten tığ örgü modeli olması sebebi ile değil kolay ve hızlı ilerleyen bir model olması sebebi ile güzel bir örnek. Çok fazla battaniye ördüm bu örnek ile .

Farklı ipler ile görünüşü çok değişen güzel bir örgü örneği. Yapmak isteyenlere kolay gelsin ayrıca gerçekten öğrendiğinize pişman olmayacağınız bir örgü modeli . Bir çok örgü modeli yaparken kullanabileceğiniz bu tığ örgü modelinin tarifini herkes soracak. Hanımların dikkatini çeken güzel bir örnek zor gibi duruyor ipler aşağıya geçiyor karışık gibi görünüyor ama çok kolay olduğunu duyunca şaşırıyorlar. Tarif soran çok olmuştu elimde gördüklerinde bu örgü modelini.

Ebruli ip ile bile yapmıştım altına pamuklu kumaş diktim ve çok güzel bir battaniye oldu. Saf yün ipler ile de yaptım o da çok güzel tok bir görüntüsü oldu delikleri fazla gözükmedi çok delikli yapmayınca modeli daha değişik duruyor. kalın ipler ile duruşu farklı kalın bir ip alarak küçük bir zincir çekip deneye bilirsiniz 15 zincirle bile modeli görebilirsiniz. Kolay gelsin yapacak olanlara. Yapımını hemen öğreneceğiniz için ipleriniz elinizde hazır olsun.

 

 

Bir cevap yazın