Yonca Örneği Dantel Havlu Kenarı Yapılışı

Kenar oyası modeli olarak kullanacağınız çok güzel , zarif ve şık bir model. Yapılışı da üstelik çok kolay. Havlu kenarı modelleri olarak yapabilirsiniz. Dantel çarşaf kenarı , dantel kenar dantelleri olarak yapabilirsiniz. Ördüğünüz bir bebek battaniyesi modellerine kenar oyası olarak yapabilirsiniz. Her türlü modeli yakışacaktır.

Yine sitemizde havlu kenarı modelleri iğne oyası modelleri yapılışı videolu olarak bulabilirsiniz. Havlularınıza  iğne oyası modelleri yapabilirsiniz. Model arayan arkadaşlarımıza daha önce dantel havlu kenarı örnekleri ile ilgili galeri hazırlamıştık.

Yine hem dantel çarşaf kenarı modeli hemde havlu kenarı modeli olarak örebileceğiniz güzel motifli bir örnek de paylaşmıştık. Beğendiğiniz modelleri örebilirsiniz.

Örgü modelleri ve bu modellerin yapılışlarını paylaştığımız sitemizde bunun gibi özenle hazırlanmış çokça konu bulacaksınız. Farklı başlıkları da ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz. Mutlaka ilginizi çekecek örgü modelleri yapılışları bulacaksınız. Son moda örgü modelleri ve yapılışları , dantel modelleri, dikiş nakış ile ilgili el işleri, örgü modelleri ayrıntılı anlatımlı , resimli anlatımlı örgü modelleri bizim sitemizde. Güncel örgü modellerini takip ediyoruz ve sizler için sürekli araştırıyoruz.

Yonca Örneği Dantel Havlu Kenarı Nasıl Yapılır?

1.tur : 20 zincir çekip 10 zincir üzerine ilmek kaydırma ile batarak halka oluşturalım. İlmek kaydırma sık iğne gibi batılıp ilmek almadan direk olarak örülüyor.

2.tur : Şimdi halkanın içine sırası ile 1 sık iğne, 1 tekli trabzan,  2 trabzan, 4 tığa iki kez ilmek alarak trabzan, 5 zincir çekip aynı yere sık iğne ile batalım. Sonra tekrar 5 zincir çekip yanına 4 tığa iki kez ilmek alarak trabzan, 2 trabzan, 1 tekli trabzan, 1 sık iğne yapalım.

3.tur : 10 zincir çekip halka oluşturalım. Yaprağın ucuna ilmek kaydırma ile batalım. Sonra içine az önce yaptığımız gibi yaprak yapalım.

4.tur : Tekrar 10 zincir çekip halka oluşturup bir yaprak daha yapalım.

Daha sonra resimde gördüğünüz gibi batıp ilk başta çektiğimiz 10 zincir üzerine sık iğne yapalım.

4 zincir çekip alttaki yaprağın üzerine batalım. Tekrar 4 zincir çekip üst yaprağa batalım. 30  zincir çekip 10. zincir üzerine batarak halka oluşturalım.

Halkanın içine sırası ile 1 sık iğne, 1 tekli trabzan,  2 trabzan, 4 tığa iki kez ilmek alarak trabzan yapalım. Resimdeki gibi yaprağın üzerine sık iğne ile birleştirelim. 5 zincir çekip halkanın içine sık iğne ile batalım. Sonra kalan diğer yaprakları örmeye devam edelim.

Son yaprağı yapıp birleştirdikten sonra sap kısmı için zincir üzerine 10 sık iğne yapalım.

İstediğimiz uzunluğa gelene kadar aynı şekilde yonca yapraklarını yapmaya devam edelim. Yapraklar bittikten sonra resimdeki gibi üstü kısımlarına kutucuklar yapalım.

Eğer uç kısmına da bir dantel yapmak isterseniz resimleri takip ederek yapabilirsiniz. Kolay gelsin arkadaşlar.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir