Zengin Modeli Yelek Örneği Yapılışı Yarım Papatya

Zengin Modeli Yelek Örneği Yapılışı Yarım Papatya

Bu modele yarım papatya da deniyor zengin modeli de deniyor. Yapılışını anlatacağımız örnek bu şekilde görünüyor. Çeyizlik yelek yapıp saklanıyor hanımlar bilginize 🙂 Çok güzel bir model zengin örneği..

zengin-modeli-1

yapılışı zor gibi dursa da işin matematiğini iyi kavradığınızda, kafanızda tasarladığınızda örnek akıp gidiyor.

Örneğimize başlarken 7 düz örüyoruz . 1 arttırıyoruz ajur yapıyoruz sonra 3 tanesini topluyoruz ( 3 ilmek birlikte örüyoruz) , 7 tane düz örüyoruz. Bu şekilde baklava dilimleri oluşuyor. her bir baklava dilimi yarıya geldiğinde örneği kurmaya başlıyoruz.

zengin-modeli-2

baklava yarım oldu.

zengin-modeli-3

ajuru yapıp, iki tane düz  örüyoruz 3. ilmek sabit solda kalırken başlıyoruz sağ alttakı ajurların içinden tek tek ilmek çıkarmaya. (yani ajura batıyoruz şişle arkadan ipi dolayıp sol şişe alıyoruz ve düz örgü ile o ilmeği örüyoruz. tekrar bir alttaki ajura batıp ilmek çıkarıp sol şişe alıp düz örgü örüyoruz. )

zengin-modeli-5

zengin-modeli-6

4 tane ajuru sol şişimizle sağdaki ajurların içinden çıkardık şimdide 4 tane ajuru sağ şişimizle çıkarıp örüp geçicez.

zengin-modeli-7

ortadaki 3. ilmeği sol şişte bırakmıştık onu da çıkardığımız 8 ilmeğin yanına örmeden alıyoruz ve hepsini birlikte toplayıp düz şekilde örüp orada bir top oluşturuyoruz , göbeği oluşturuyoruz. sonra yine keserek devam ediyoruz örgümüze.

zengin-modeli-7

zengin-modeli-8

zengin model örneğini izlemek için tıklayın

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir