Zırh Örgü Modeli Yapılışı Anlatımlı

Merhaba , sizlere çok beğendiğim ve sanırım en kısa zamanda kendime de yapacağım bir bayan hırka modelinden bahsetmek ve yapılışı anlatımını paylaşmak istiyorum. Çok farklı bir teknik ile yapılıyor. Şiş örgü modeli hırka yapılışı anlatımlarımız olmuştu. Bu örnekte iki farklı numaralı şişi beraber kullanarak öreceğiz. Örgü modelinin adı zırh örgü modeli .

Örgü modeli olarak , selanik örgü mü bu , bir arttır bir eksilt ör  ya da önde sadece önden alarak ör gibi farklı teknikler aklınıza gelebilir modeli gördüğünüzde ancak şunu belirtmek isterim ki sizlere sunacağımız örgü tekniği hepsinden daha kolay. Örgüye yeni başlayanlar için bir iki bebek örgü modeli yapmış olmaları bu örneği yapmaları için yeterli.

Zırh örgü modeli kol kesimi yapılışı : Kol ayrımına gelmeden önce 35cm lik yükseklikte örgümüzü yapıyoruz sonra normal kol kesimi 3-2-1-1 olan kesimi yapıyoruz. İzleyeceğiniz hırka modeli 36-38 beden . Başlama sayıları buna göre verilyor. Ön için 56 ilmek gibi.. Sizler beden olarak büyütmek için en az 5 ilmek eklemelisiniz. Her beden için 6-7 ilmek gibi eklerseniz uygun olabilir. Delikli rahat yumuşak bir örgü modeli .

Alize angora ip kullanılmış modelde ve ben bu ipi örmeyi çok seviyorum. Şiş üzerinde kayıyor resmen. Ayrıca fazla tüylenme yapmıyor ve kopuk yeri yok. Marka vermek inanın hiç bir işime yaramıyor. Ancak daha önce angora ipi ile şal örmüştüm Alize nin . Şal yapımı için o konuyu da ziyaret edebilirsiniz linke tıklayarak.

Kol kesimini yaptıktan sonra , kol oyuntusu biter bitmez 22 cm omuza doğru örüyoruz. bunu yaparken önce  10cm örüp 16 ilmek birden kesiyoruz sonra omuza kadar örüyoruz omuz 10 cm eninde olacak şekilde.

 

Bir cevap yazın